Çevre Mühendisliği Dünya Ekoloji Haberler Su Sürdürülebilirlik Toprak Yazı Dizileri

İnternet Tabanlı Seminerler-Webinars

health
aq
aodpm
website-header_0
header-2016

Çoğu webinar, genellikle ücretli oluyor. İlgi çekici, merak ettiğimiz konular üzerine düzenlenen webinarların seansları astronomik miktarlara ulaşabiliyor.

NASA, hava kirliliği- modelleme-uzay alanına meraklı kişiler için tamamen ücretsiz seminerler düzenliyor. Yakın zamanda düzenlenmiş seminerlerin 3 tanesini ve düzenlenmesi planlanan 1 semineri sizler için araştırdık.

Tamamlanan 3 Mükemmel Seminer:

1.Remote Sensing Training: Methods & Best Practices ( Uzaktan Ölçüm Eğitimi: Metodlar ve En İyi Alıştırmalar)

Seminer 3 aşamadan oluşuyor: NASA’nın kullandığı ARSET programı hakkında bilgi veriliyor. ARSET, Applied Remote Sensing Training Program, Uygulamalı Uzaktan Ölçüm Eğitim Programı seminere katılanlara kendi ölçümlerini yapabilmeleri için gerekli bilgiyi sağlıyor.

3 aşamadan oluşan eğitim 2016’da tamamlandı ancak sunumlara siteden hala ulaşmak mümkün.

http://arset.gsfc.nasa.gov/all/webinars/best-practices-2016

2.Applications of Remote Sensing to Soil Moisture and Evapotranspiration ( Uzaktan Ölçümün Toprak Nemi ve Buharlaşma Üzerinde Kullanımı)

http://arset.gsfc.nasa.gov/water/webinars/apps-et-smap

3.Introduction to Satellite Remote Sensing for Air Quality Applications (Hava Kalitesi Uygulamaları için  Uzaktan Ölçüme Giriş)

http://arset.gsfc.nasa.gov/airquality/webinars/introduction-satellite-remote-sensing-air-quality-applications

Yakın zamanda gerçekleştirilecek 1 seminer:

*Overview of the Global Disaster Alert and Coordination System (GDACS)(Küresel Afet Uyarı ve Koordinasyon Sistemi GDACS’a Genel Bakış)

Eğitimin 21 Şubat 2017 tarihinde yapılması planlanıyor. Eğitim sayesinde uzaydan çekilen görüntüler ve haritalar yardımıyla afetlerin anlık olarak takip edilebilme bilgisi kazandırılıyor ve GIS bazlı programların bu gibi durumlarda etki analizi geliştirilmesi bilgisi veriliyor.

http://arset.gsfc.nasa.gov/disasters/webinars/GDACS17

Yazar hakkında

Muratcan Başkurt

Dum potes vive