Hakkımızda

Ekolojika; ekibini İTÜ mühendisliği bölümü öğrencileri ve çevre mühendislerinin oluşturduğu, 2013 yılında kurulmuş ve çalışmalarını İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü işbirliğiyle sürdüren bir web tabanlı oluşumdur. Ekolojika’nın temelinde dünyamızdaki çevresel ve ekolojik sorunların sürdürülebilir çözümlerinin tarafsız bir şekilde anlatılması ve çevreci tasarımların daha geniş bir kitleye duyurulması amaçlanmaktadır.

Ekolojika’daki tüm içerikler İTÜ Mühendisliği Bölümü öğrencileri, mezunları ve akademisyenleri tarafından üretilmiştir. Ekolojika websitesinde 2022-2023 öğretim yılının başlangıcı itibariyle 22 farklı konuda, 43 farklı yazarın kaleme aldığı 132 yazı bulunmaktadır. Bu yazılar her hafta paylaşımı yapılan yeni yazılarla birlikte artmaktadır. Sitemizde çevre, sürdürülebilirlik, çevre ekonomisi, sanat, ve etiği gibi konular hakkında yazılarımız bulunmaktadır.

Ekolojika’da yayınlanmakta olan sözlüğü ile ilgili bölümdeki mühendis ve öğrencilere rapor yazımlarında, akademik çalışmalarında daha doğru ve bilimsel bir dil kullanımının imkanı sunulmaktadır. Ayrıca web sitemizde kulübümüzün diğer projeleri ile alakalı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Diğer proje içeriklerini ziyaret etmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.