Ekoloji Haberler Su

-2 Derecede 2 Dalgıç !

“Sıfırın Altında 2”de 2 Dalgıç

Evet yanlış okumadınız, -2˚C’deki Antarktika sularında iki dalgıç başarılı bir dalış gerçekleştirdi. Normalde biz dalgıçlar, dalış sporunu keyif için yaparız ve hem canlı çeşitliliği hem de suyun altında daha çok vakit geçirebilmek için sıcak suları tercih ederiz. Ancak birazdan sizlerle paylaşacağım fotoğrafları gördükten sonra buz gibi sularda dalmanın da keyifli olabileceğini düşünmeye başladım.

Fransız dalgıçlar, Alexandre Voyer ve dalış eşi Gilles Rigaud’ın aktarımlarına göre, dalış kıyafetlerine dalıştan önce sıcak su koymuşlar ve enerjiye ihtiyaçları fazla olacağı için dalış öncesi sıkı bir şekilde beslenmişler. Su altında ilk 5 dakika zorlayıcı olmuş kuvvetli bir baş ağrısı hissetmişler. Foklar ve balinalar ile keyifli dakikalar geçirirken parmaklarının ve ayaklarının uyuşmasıyla sudan çıkmalarının gerektiğine karar vermişler. Elbette bu dalışı gerçekleştirmeden önce Paris’de bir havuzda yüzme antrenmanları ve dalış denemeleri yapmışlar ve gerçekten hazır olduklarını düşündüklerinde yola koyulmuşlar.

Şimdi sizleri bu keyifli dalışın görüntüleri ile baş başa bırakıyorum. Sıcak bir içecek eşliğinde incelemenizi tavsiye ederim. 🙂

33

 

Fransız dalgıç Alexandre Voyer 37 yaşında,  ile

 

 

7777777

 

 

666666

 

 

444444

 

 

5555

 

 

222

 

 

Kaynak: Dailymail

Yazar hakkında

Ayşe Görkem Sarıkaya